Biała koszula dla Kobiet

            Klasyczna biała koszula , razem z jednolitym białym t-shirtem są elementarnymi składnikami damskiej szafy. Wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej garderoby bez nich. Zawdzięczając swoją jakość dobrym gatunkowo tkaninom służą przez lata i mogą być bazą dla niezliczonych stylizacji. Ich zalety są uniwersalne i zdadzą egzamin podczas przeróżnych okazji. Przyjrzyjmy się bliżej czołowym przedstawicielom damskiego stylu business oraz casual.

            Historyczną funkcją koszuli była rola bielizny skrzętnie ukrytej pod suknią. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Szczególny wpływ na modę damską wywarły wydarzenia I i II wojny światowej. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Podejmując pracę, zaczęły chętnie korzystać również z męskich ubiorów. Z powodu trudnej sytuacji przerabiały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To wtedy upowszechnił się widok kobiet w spodniach i koszulach. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz walki o odbudowę powojennej gospodarki. Także wtedy panie mogły uwolnić się nie tylko od obcisłych gorsetów i długich spódnic, ale także od dyskryminujących konwenansów i norm społecznych. Trendy tamtych lat udowadniają jak wiele zmieniło się w modzie damskiej, w której zaczęły królować coraz odważniejsze zapożyczenia z męskiej garderoby.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że moda damska nie ma granic. W obecnych czasach każda kobieta może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Dostępne ubiory pozwalają na stworzenie rozmaitych stylizacji, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Fundamentem mody damskiej jest biała koszula. W szczupłym kroju jest wyrazem elegancji na najwyższym poziomie. Jeden egzemplarz w kobiecej szafie daje niezliczone możliwości. Koszula taliowana sprawdzi się jako baza dla oficjalnego garnituru. Połączona z czarną spódnicą będzie duetem idealnym. W przeciwieństwie do mody męskiej, panie mogą pozwolić sobie na bardziej oryginalne i fantazyjne kroje. Przykładem są ciekawe wiązania pod szyją czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także asymetryczne popelinowe tuniki. Mając to na uwadze, nie trudno dostrzec uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Kobiety, które wciąż szukają ideału białej koszuli, zapraszamy do skorzystania z eleganckich propozycji marki Lavard. Wśród bestsellerów marki znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. To one dadzą początek stylizacjom, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.