Klasyczny garnitur

Precyzyjnie skrojony garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest elegancką wizytówką podczas różnych uroczystości. Pierwotnie był ubiorem mężczyzn z wysokich klas społecznych. Garnitur męski aby osiągnąć znaną nam dzisiaj formę, musiał przejść żmudną ewolucję. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu spopularyzowanie go jako codziennego ubioru. Malejące zainteresowanie nadmiernymi ozdobami spowodowało, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Drogie i luksusowe ubiory odznaczały się nie strojnością, ale przede wszystkim kunsztem wykonania. Garnitur męski stał się uniwersalny podczas dziennych i wieczorowych uroczystości. Pojawiał się także również podczas uprawniania elitarnych sportów. Współcześnie garnitur męski wygląda znacznie prościej. Od nowa zaczęły królować kamizelki, które świetnie współgrają z jednorzędowymi marynarkami.
Obecnie każdy mężczyzna powinien w swojej kolekcji posiadać klasyczny garnitur. Nawet sportowcy mogą docenić jego atuty i oferowaną elegancję. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że to garnitur sprawdzi się najlepiej podczas oficjalnych okazji. Niezależnie od zawodu, wielu panów z pewnością doceni klasyczne modele z lekko zwężanymi nogawkami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Taki krój może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom garnituru męskiego.
Garnitury męskie współcześnie występują jako zestawy trzyczęściowe z kamizelką. Marynarka dominuje górną część sylwetki. Składa się z eleganckich wyłogów oraz krytych kieszeni. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Szczególnym podkreśleniem sylwetki męskiej są usztywnienia ramion, mające nadawać jej kształtu odwróconego trójkąta. Drugim ważnym elementem garnituru są spodnie. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Tył nogawki powinien przebiegać w linii prostej. Panowie mogą wybierać wśród spodni z mankietami na samym dole nogawek. Spodnie pozbawione szlufek należy nosić z szelkami. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można modele szerokie lub odpowiednio zwężane ku dołowi. Mało estetyczne są zbyt opięte modele, które niestety nie prezentują się szykownie.
Niemniej ważna jest koszula. Najlepszą opcją będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Popularność zyskują oddychające tkaniny typu „non iron”. W stylizacjach biznesowych królują odcienie pastelowego różu. Koszule wybierać należy w kroju dopasowanym do sylwetki. Dostępne  wzory powodują, że świetnie dobrana koszula sprawdzi się w rozmaitych stylizacjach. Choć w ubiorze męskim preferuje się długi rękaw koszuli, to w nieformalnych stylizacjach letnich dopuszczalna jest także jego krótsza odmiana.
    Mężczyzn chcących powiększyć swoją kolekcję garniturów zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również pozostałe elementy garderoby, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna stworzy unikatowy zestaw na ważną okazję. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.